Height
1715
Width
790
Depth
695
Specifications
- Height
- 1715
- Width
- 790
- Depth
- 695
Capacity
| Capacity Attributes | Value |
|---|---|
| Volume freezer | 146L |
| Volume refrigerator | 348L |
Consumption
| Consumption Attributes | Value |
|---|---|
| Energy consumption | 1.08kWh/24h |
| Integrated energy consumption | 1.08 kWh/24h |
Features
| Features Attributes | Value |
|---|---|
| Adjustable door shelves | 4 |
| Adjustable glass shelves | 4 |
| Covered door shelves | 2 |
| Door alarm | |
| Front levelling feet | |
| Fruit and vegetable bins | 2 |
| Full extension runners | |
| Full width door shelves | 2 |
| LED lighting | |
| Rear rollers | |
| Single bottle holders | 4 |
| SmartTouch control panel | |
| Stackable bottle holders | 4 |
Freezer Features
| Freezer Features Attributes | Value |
|---|---|
| Bottle chill | |
| Door alarm | |
| Fast freeze | |
| Freezer temperature range | -21 to -14°C |
| Large plastic bins | |
| Small plastic bins | 2 |
Performance
| Performance Attributes | Value |
|---|---|
| ActiveSmart™ Foodcare | |
| ActiveSmart™ technology | |
| Adaptive defrost | |
| Frost free | |
| Frost free freezer | |
| Humidity control system | |
| Refrigerator temperature range | 0 to 8°C |
| Sabbath mode |
Power requirements
| Power requirements Attributes | Value |
|---|---|
| Connection power | 240W |
| Supply voltage | 230-240V |
Product dimensions
| Product dimensions Attributes | Value |
|---|---|
| Depth | 695 |
| Height | 1715 |
| Minimum air clearance - each side | 20mm |
| Minimum air clearance - on top | 50mm |
| Width | 790 |