Height
2134
Width
760
Depth
610
Specifications
- Height
- 2134
- Width
- 760
- Depth
- 610
Accessories (sold separately)
| Accessories (sold separately) Attributes | Value |
|---|---|
| Door panel stainless steel Left hinge 762mm | 25710 |
| Door panel stainless steel Left hinge 84" | 25714 |
| Door panel stainless steel Right hinge 762mm | 25709 |
| Door panel stainless steel Right hinge 84" | 25713 |
| Toe kick stainless steel 1067mm | 25393 |
| Toe kick stainless steel 1220mm | 25395 |
| Toe kick stainless steel 1372mm | 25397 |
| Toe kick stainless steel 1524mm | 25399 |
| Toe kick stainless steel 18" | 25388 |
| Toe kick stainless steel 24" | 25390 |
| Toe kick stainless steel 30" | 25392 |
| Toe kick stainless steel 42" | 25394 |
| Toe kick stainless steel 48" | 25396 |
| Toe kick stainless steel 54" | 25398 |
| Toe kick stainless steel 60" | 25400 |
| Toe kick stainless steel 762mm | 25391 |
Capacity
| Capacity Attributes | Value |
|---|---|
| Storage capacity | 395L |
| Total gross capacity | 482L |
| Volume freezer | 104L |
| Volume refrigerator | 291L |
Consumption
| Consumption Attributes | Value |
|---|---|
| Energy consumption | 442kWh |
Features
| Features Attributes | Value |
|---|---|
| Adjustable door shelves | 4 |
| Adjustable glass cantilevered shelves | |
| Covered door shelves | 1 |
| Door alarm | |
| Gallon door shelves | 1 |
| LED bin lighting | |
| LED ceiling lighting | |
| LED side lighting | |
| SmartTouch interface at counter height | |
| Soft-close fruit and vegetable bins | 2 |
| Stackable bottle holders | 4 x clip-in; 4 x flexible |
| Ultra slim water dispenser |
Freezer Features
| Freezer Features Attributes | Value |
|---|---|
| Automatic ice maker | |
| Door alarm | |
| Freezer bins | 2 x bins/ 1 x tray |
| Freezer trays | 1 |
| Ice Boost | |
| LED bin lighting | |
| LED ceiling lighting | |
| LED side lighting | |
| SmartTouch interface at counter height |
Performance
| Performance Attributes | Value |
|---|---|
| ActiveSmart™ Foodcare | |
| Adaptive defrost | |
| Dual evaporator | |
| Frost free | |
| Humidity control system | |
| Inverter controlled compressor | |
| Noise emissions class | D |
| Sabbath mode | |
| Variable food modes | Pantry; Fridge; Soft freeze; Freezer |
| Variable temperature zones | 1 zone per compartment |
Power requirements
| Power requirements Attributes | Value |
|---|---|
| Rated current | 10A |
| Supply frequency | 50Hz |
| Supply voltage | 230V |
Product dimensions
| Product dimensions Attributes | Value |
|---|---|
| Depth | 610 |
| Height | 2134 |
| Width | 760 |